ВАСКРШЊЕ АКЦИЈЕ ДОБРОТВОРНЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ „ТРОЈЕРУЧИЦА”

У данима пред празник Васкрсења Господа нашег Исуса Христа, по благослову Преосвећеног Епископа Фотија, широм Епархије зворничко-тузласнске парохијски свештеници су, уз помоћ чланова епархијске Добротворне организације ''Тројеручица'' (ДОТ) са локала, посјетили одређени број породица слабијег материјалног стања које су даривали прехрамбено-хигијенским пакетима. У наставку вам пренеосимо само мањи дио ових активности као примјер.

Тако је у Челопеку подијељено 33 прехрамбена пакета, а чланови ДОТ су уручили и новчану помоћ за лијечење Дејана Стојића из Јардана у износу 700КМ и Јеле Марковић из Зворника у износу од 500КМ.

Низ активности је организовано и при Храму Рођења Светог Јована Крститеља у Зворнику. На Велики четвртак Коло српских сестара Царица Милица - преподобна Евгенија која дјелује под окриљем ДОТ обишли су најугроженије парохијане зворничких парохија и том приликом им уручили дарове како би могли безбрижно да дочекају Васкрсење Христово. Такође, завршена је хуманитарна акција прикупљања материјалних средстава за лијечење  Јеле Марковић - Ристановић. Сав прикупљени новац за лијечење је предат породици.

У Ражљеву код Брчког, чланови Светосавске омладинске заједнице (СОЗ) су посјетили неколико породица и уручили им пакете са намирницама. Истовремено, посјетили су и амбуланту Службе хитне медицинске помоћи у Брчком гдје су уручили слатку корпу и васкршња јаја медицинском особљу које несебично води бригу о нашем здрављу и који су први на дјелу.

Свештеници мачковачке и лопарске парохије посјетили су дежурне службе у Лопарама и том приликом им однијели скромне дарове у  виду хране као празничну утјеху дежурној смјени на Васкрс. На Велику суботу увече свештеници су посјетили Дом здравља, Ватрогасну службу и Полицијску станицу. Овај мали гест показује да постоји узајамно служење за опште добро и да се Црква моли за све оне који бдију над својим народом радећи на одговорним мјестима у дане уочи највећих празника када су остали са својим породицама.

Христос Васкрсе! Заиста Васкрсе !

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА ДЕЖУРНЕ СЛУЖБЕ ВАСКРС