ЗВОРНИК: ЗАВРШЕНА БОЖИЋНА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

Увидјевши да је вријеме пандемије још више угрозило егзистенцију оних који су и раније живјели у тешким животним условима, у сарадњи са Добротворном организацијом ''Тројеручица''  која дејствује по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, прије неколико седмица Светосавска омладинска заједница из Зворника и Црквена општина Зворник- Стари Град покренуле су хуманитарну акцију ради помоћи онима којима је помоћ најпотребнија.

Налазећи се у данима божићног поста када се постом и молитвом, потпомогнути Божијим милосрђем ослобађамо силе гријеха ради што достојнијег сусрета и сједињења са Витлејемским Богомладенцом кроз Свето Причешће, трудимо се да учинимо што више добрих дјела према нашој браћи која у сиромаштву страдају.

Радује нас чињеница да људи нису изгубили осјећај за помоћ ближњима јер су многи појединци, колико су у могућности у ово смутно вријеме, ипак помогли нашу акцију.

Ово је постала традиционална хуманитарна акција тако да се доста наших вјерника одазвало позиву Цркве и набавком прехрамбених производа помогло мисију Цркве.

Највећи прилог дао је брат у Христу хаџи Иван Иво Јокић, који већ годинама помаже нашу божићну акцију.

Данас, 5. јануара ми смо обишли 20 угрожених породица и радост празника подијелили са њима.

Нека је слава и хвала Господу на свему!

Протојереј Милош Зекановић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА ЗВОРНИК БОЖИЋНИ ПОСТ