ПОМОЋ УГРОЖЕНИМА НА ПОДРУЧЈУ МОДРИЧКИХ ПАРОХИЈА

И ове године подијељена је помоћ угроженима на подручју модричких парохија.

Подсјетимо, све је започео прото Перо Танацковић сада већ давне 1997. године као пионир у оваквим подухватима на подручју Епархије зворничко-тузланске, и уз помоћ Божију и добрих људи ова акција траје ево већ 23 године и све је успјешнија захваљујући млађим свештеницима који су наставили ово дјело.

Добротворна организација Тројеручица, Општина Модрича, Црквене општине модричке са вјерним народом учествовали су у овој акцији.

Наш вјерни народ расељен за вријеме посљедњег Одбрамбено-отаџбинског рата, и послије, нашао се у избјеглиштву а доста њих на ивици егзистенције. Појавила се потреба да се радост Божића и свих обичаја који прате овај празник не угаси па се кренуло са овом акцијом која и ових година траје. Број угрожених се мјењао али љубав и захвалност међусобна није изостајала.

Тако је и ове године акција спроведена у којој су 40 породица обрадоване додјелом печеница за Божићну трпезу.

Благодарећи свима који су учествовали у овој акцији надамо се да ће кроз литургијско сабрање а касније и трпезу љубави у својим домовима радост Господња озарити све наше православне хришћане.

Мир Бoжији-Христос се роди!!!

Јереј Горан Пањков