ДОБОЈ: ДОБРОТВОРНЕ АКТИВНОСТИ И ПРОСЛАВА ВАСКРСЕЊА ГОСПОДЊЕГ У ХРАМУ СВЕТИХ АПОСТОЛА ПЕТРА И ПАВЛА

Празник Васкрсења Господа Исуса Христа торженствено је прослављен у храму Светих апостола Петра и Павла у Добоју.

Храмовна звона објавила су почетак Васкршње Литургије и прославе Празника над празницим Светог Васкрсења Христовог.

Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Мирко Николић уз саслужење умировљених свештеника протојереја-ставрофорâ Предрага Поповића, Радована Грујића, Стојана Јовановића и ђакона Владе Мојевића, док је свету тајну исповијести обавио протојереј-ставрофор Растко Максимовић.

Велики број вјерника приступило је Чаши живота сјединивши се са Васкрслим Господом Исусом Христом.

Посланицу Његове Светости Патријарха српског Иринеја упућену вјерном народу прочитао је архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић, а потом су подијељена Васкршња јаја свим присутним вјерницима.

Након Литургије свештеници су обишли болне у болници, затворенике, старачки дом и јавну кухуњу у Добоју те подјелили васкршња јаја како би и они осјетили радост Васкрсења Господњег.

Своју љубав према ближњима показали су студенти Универзитета у Источном Сарајеву који су организацији Добротворне организације Епархије зворничко-тузланске ''Тројеручица'' сакупили одјећу и храну која је подјељена онима којима је то било најнеопходније.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ- ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ !