ЗВОРНИК: Посјета дјечијем одјељењу Опште болнице

Светосавска омладинска заједница из Зворника, поводом празника Детињци, посјетила је малишане који леже на дјечијем одјељењу Болнице Свети Лука у Зворнику.

Послије Свете Литургије, на којој се Светим Тајнама Христовим причестио велики број дјеце и одраслих, уприличено је скромно послужење за све присутне и уручени поклони најмлађим парохијанима.

Знајући да су звук звона са наше светиње чули и малишани из оближње градске болнице, који сигурно жале што нису у топлом родитељском дому, са пакетићима смо се упутили до њих, одмах након службе, да и они осјете да се у болести и данима које проводе без тјелесних родитеља увијек могу ослонити на духовне родитеље и мајку Цркву која зна, а ава Јустин нам и свједочи, да је дијете парче неба на земљи.

Оно што читамо код Достојевског да дјеца лијече човјечију душу сви присутни, у разговору са њима, осјетисмо. Дух Свети у њима налази чисти сасуд за своје обиталиште а ми се од њих много чему можемо научити јер је таквих Царство небеско.

У наредним данима, на сличан начин, ћемо прославити Материце и Оце и трудити се да што достојније дочекамо Рођење Витлејемског Богомладенца, Господа нашега Исуса Христа.

координатор СОЗ-а
протонамјесник Милош Зекановић