БИЈЕЉИНА - ПОЧЕТАК ПРАЗНИЧНОГ СЛАВЉА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ


Фото: Епархија зворничко-тузланска
Празничним вечерњим богослужењем вечерас је почело прослављање крсне славе Манастира Светог Василија Острошког у Бијељини духовног средишта Семберије које се наставља сутра на празник светитеља и чудотворца.


По благослову Високопреосвећеног митрополита Фотија празничним вечерњим богослужењем са петохлебницом је началствовао архимандрит Теофил, игуман манастира Дуга Њива; уз саслужење протојерејâ-ставрофорâ Славољуба Милошевића и Жике Мићановића, као и протођакона Лазара Илића.

Молитвено су били присутни високопреподобна игуманија Матрона, настојатељица свете Острошке обитељи са сестринством, као и друга сабраћа свештеници и верни народ.


На дан празника Света архијерејска литургија почиње у 9.00 часова а служиће више архијереја, свештеника и ђакона.
 
Свети Василије Острошки један је од најпоштованијих српских светитеља, велики подвижник, исцелитељ и заштитник верног народа.

 

ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ МАНАСТИР СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ СЛАВА МАНАСТИРА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ