МИТРОПОЛИТ ФОТИЈЕ СЛУЖИО У ШЕТИЋИМА

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Шетићи, 29. септембар 2024. – Данас је у храму светог пророка Илије у Шетићима служена Света архијерејска литургија поводом обележавања 50 година од освећења храма.

Литургију је служио Његово Високопреосвештенство архиепископ и митрополит зворничко-тузлански господин Фотије, уз саслуживање локалног свештенства.

Митрополита Фотија је у порти храма дочекао надлежни парох, свештеник Илија Пантић, заједно са архијерејским намесником зворничким Милошем Зекановићем, свештеницима, ђаконима и верним народом.

Током Свете Литургије, митрополит Фотије се обратио сабраном народу и у својој беседи истакао да је „Реч Христова истина, и она мора бити сведочена без компромиса." (Целу беседу прочитајте ОВДЕ.)

За пастирски труд на шетићкој парохији, надлежни парох Илија Пантић одликован је достојанством протонамесника, док су Архијерејском граматом захвалности награђени градоначелник Зворника Бојан Ивановић и Мићо Томић из Шетића за њихову ревност и љубав према Цркви и народу, као и за активно учешће у обнови храма.

Након литургије славље је настављено уз трпезу љубави, где је за све присутне приређено заједничко послужење.

ШЕТИЋИ ЈУБИЛЕЈ ЧИН