Архијерејска литургија у Дервенти

Фото: Никола Кулага
Данас, 29.октобра 2017.,када молитвено прослављамо празник Светог мученика Лонгина Сотника, Свету Архијерејску литургију у Саборном спомен храму Успења Пресвете Богородице у Дервенти служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије.
Његовом Преосвештенству саслуживали су: Архимандрити Симеон Обреновић и Нектарије Тешић, протојереј-ставрофор Драган Каиновић, синђел Данило Гаврановић, протонамјесник Синиша Максимовић, јереј Александар Милашиновић, Протођакон Славољуб Милошевић и ђакон Перица Станојевић.

Преосвећени Владика у својој бесједи позива вјерни народ да се окупља око наше Свете Цркве да слуша глас Светога Јеванђеља. Преосвећени Владика цитирајући Светог Јована Златоустог упућује речи наде: ''Црква никога не фаворизује, сви смо добродошли на Свету литургију која је провјера нашег духовног стања, како личног тако и као народа.''

Након Св.Литургије уприличена је трпеза љубави у Центру за културу у Дервенти којој је присуствовао начелник општине Дервента господин Милорад Симић и привредници који су најзаслужнији за изгрдњу храма Успења Пресвете Богородице у Дервенти.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА ДЕРВЕНТА