СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА – ОСВЕЋЕЊЕ ЗВОНÂ И КРСТА У ТРШИЋУ

Његово Преосвештенство г. Фотије Епископ зворничко-тузлански , 02. августа служио је прву Архијерејску  Литургију у храму који се гради, посвећеном Светом Василију Острошком у Тршићу код Зворника.

Том приликом Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Видоје Лукић арх. намјесник зворнички, протојереји Лука Петровић, парох вршански и Јован Максимовић парох први козлучки, протонамјесник Дражен Стевановић, парох други козлучки.

У току Свете Литургије Преосвећени Владика је надлежног свештеника јереја Дражена Стевановића одликовао достојанством протонамјесника.

Нека је срећно и благословено ово наше Сабрање на велики празник светог пророка Илије. Честитам оцу Дражену на чину протонамесника, вашем духовном оцу и свештенику, који се стара о вашем духовном животу. Али, Црква се стара и оном што је најпотребније, а то су свети храмови и светиње које се граде у нашој епархији
,као што је овај храм посвећен светом Василију Острошком Чудотворцу, рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

Након тога извршено је освећење три звона и крста који ће се Боже здравља уздигнути на звоник који се гради.

Преосвећени владика је овом приликом одликовао орденом краља Драгутина, г. Велизара Аћимовића, и епископским грамата г. Предрага Ристића, г. Момчила Стевановића и Перу Лукића, сви из Тршића.

СВЕТИ ПРОРОК ИЛИЈА СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ ОСВЕЋЕЊЕ ТРШИЋ КОЗЛУК ЗВОРНИК ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА ОРДЕН ЧИН