Часне вериге светог апостола Петра - Слава Епископа Фотија

У понедјељак, 29. јануара 2018. године, када света Црква спомиње Часне вериге светог апостола Петра, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије, на дан прославе свога Крсног имена, началствовао је светом архијерејском Литургијом у Петропавловском храму у Бијељини, уз саслужење: протојереја-ставрофора Љубе Богдановића, архијерејског намјесника бијељинског, протонамјесника Радише Јокића, протонамјесника Мирана Гавриловића, јереја Александра Мирковића, као и протођакона Славољуба Милошевића и Бојана Чечара.

Епископ Фотије је пригодном бесједом поздравио вјерни народ, који је позвао да храбро, непоколебљиво и са вјером у Христа носи своје вериге, своје бреме тј. крст свога живота.

Послије свете Литургије, у сали Светосавско-парохијског дома Петропавловског храма у Бијељини, уприличено је послужење за сав присутан народ који је том приликом Преосвећеном Владици упутио најсрдачије честитке поводом Његове крсне славе.

ЧАСНЕ ВЕРИГЕ СВЕТОГ АПОСТОЛА ПЕТРА КРСНА СЛАВА