ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ДА ЛИ ЖЕЛИМО ДА ПРИСТУПИМО ХРИСТУ?

Данас је у храму Светог пророка Илије у Буквику, а на дан успомене на Светог свештеномученика Елефтерија и других са њим, Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио свету архијерејску Литургију.

''Пуноћа наше вере је кад дођемо из свога дома у храм са жељом и намером да се причестимо Телом и Крвљу Христовом. То ми проповедамо. Најважније је да схватимо да је Свето Причешће пуноћа наше вере. Потребно је да сваки пут када долазимо у свети храм преиспитамо своју савест и упитамо се: Да ли би ја могао да се причестим или не бих могао? Потребно је да се боримо са собом на том главном плану, а то је: Да ли желимо да приступимо живоме Христу у светој Литургији'', поучио је присутне у својој бесједи Епископ Фотије.

У току свете Литугије Епископ Фотије је рукоположио Лазара Илића из Обудовца у свештени чин ђакона.

У току Литургије су освештани живопис и иконостас у односном храму.

Протонамјесник Никола Лукић

ОСВЕЋЕЊЕ ПОРЕБРИЦЕ БУКВИК РУКОПОЛОЖЕЊЕ