СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И ХРАМОВНА СЛАВА У ШАМЦУ

У петак  8. новембра, када наша света Црква молитвено прославља Светог великомученика Димитрија, храм у Шамцу, Општина Шамац, те Борачка организација Шамац прославили су своју крсну славу.

Славље је почело светом архијерејском Литургијом коју је служио Његово Преосвештенство Епископ  зворничко-тузлански господин Фотије, уз саслужење архијерејског намјесника модричко-градачачког, протојереја-ставрофора Јове Лакића, протојерејâ-ставрофорâ Ђоке Б. Лазића и Миодрага Стевановића, јереја Драгана Павловића, протођакона Славољуба Милошевића и ђакона Љубомира Босића, у присуству великог броја народа Божијег, међу којима су били и начелник општине Шамац г. Ђорђе Милићевић као и предсједница скупштине општине г-ђа Николина Шкрбић.

Обративши се вјерном народу бесједом, Преосвећени Владика је подсјетио на житије Светог Димитрија и његову пламену вјеру, неустрашиво исповиједање вјере пред царем Диоклецијаном али и на бројна чуда овог светитеља, позвавши вјерне да се моле пред овим дивним свјетилом наше Цркве.

Такође, Владика Фотије је истакао и потребу веће бриге за младе, који стасавају у времену многих искушења и којима је најсигурнији пут, пут узрастања у вјери и следовање путу предака - Светосављу.

Бесједа Епископа Фотија на Литургији

Након Литургије Преосвећени Епископ је, уз саслужење свештенства, освештао капелу на Новом гробљу у Шамцу, посвећену Светом апостолу и јеванђелисти Марку.

Кум данашњег славља био је г. Момчило Михаљчић.

Славље је настављено уз трпезу љубави.

Ђакон Љубомир Босић

СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ДИМИТРИЈЕ ХРАМОВНА СЛАВА ШАМАЦ НАЧЕЛНИК ЂОРЂЕ МИЛИЋЕВИЋ