ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖИО У МАНАСТИРУ ОЗРЕН

Апостоли на облацима
анђелском војском сабрани,
да Пресвету Дјеву испрате,
до изнад небеских сила, уз
Престо Свевишњега, тамо
да пребива

Пресвета Мајка по љубави и
са Црквом оста, да буде
утеха наша, преко празника
Успења приводећи нас ка
свеопштој слици Васкрсења

Епископ Фотије

Традиционално, већ деценијама, православни народ се окупља око једне од највећих српских светиња, Манастира светог Николаја на Озрену, Светој Гори Немањића.

Тако је и ове године одржан велики црквено-народни сабор код манастира, под духовним омофором Епископа Фотија, предвођен новопостављеним игуманом, архимандритом Гаврилом (Стевановићем), а све у спомен на Успење Пресвете Богородице.

Да је сабрање близу осјетило се већ у недељу, три дана пред празник Велике Госпојине, када је велики број вјерујућег народа био на светој Литургији и причестио се пресветим Тајнама Христовим.

Дан уочи празника Успења Пресвете Богородице служена је света Литургија у пријеподневним часовима, потом Вечерње богослужење са петохљебницом у послијеподневним часовима, и напослетку Акатист Мајци Божијој у 21 час.

У поноћ је служено Јутрење, а у 5 часова ујутру свету Литургију је служио високопреподобни Игуман Гаврило уз саслуживање свештеника Славенка Томића и  Зорана Станића, ђакона Радомира Петковића и Тадије Никчевића.

Долазак великог броја свештених лица, теолога и богослова показао је и ове године братску љубав између клира наше Зворничко-тузланске епархије. Док је велики број вјерника на богослужењима оно што нас увијек посебно обрадује.

Ове године, као и претходних, Светониколајевска обитељ је била благословена богослужењем и  благодарењем нашег Епископа, Његовог Преосвештенства Г-дина Фотија на светој архијерејској Литургији у 9 часова.

Кум славе ове године је г. Зоран Драгић, родом са Пањика, а тренутно настањен у Дворовима код Бијељине, који је ломио славски колач са Епископом Фотијем.

Игуман Гаврило је, у име Светониколајевске обитељи, поклонио крст и панагију Епископу Фотију у спомен на прву канонску посјету и свету архијерејску Литургију коју је Епископ Фотије служио од када је Игуман Гаврило на месту настојатеља Манастира Озрен.

Након Литургије припремљена је трпеза љубави за званице и присутни народ, а славље је пропраћено и великим народним весељем и играњем кола око цркве.

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА МАНАСТИР ОЗРЕН АРХИМАНДРИТ ГАВРИЛО