Архијерејска литургија у Јањи

У недјељу, 24. децембра 2017. године, када наша света православна црква прославља преподобног Данила Столпника, као и празник Материца, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије служио је свету архијерејску литургију у храму Светог пророка Илије у Јањи.

У молитвеном сабрању Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Драган Пејчић, архијерејски намјесник угљевичко-јањски; протојереј-ставрофор Љубо Богдановић, архијерејски намјесник бијељински; јереј Дражен Шљокић, парох прве парохије јањске; те протођакон Славољуб Милошевић. Светој Архијерејској Литургији присуствовао је велики број вјерника парохије храма Светог пророка Илије у Јањи.

У надахнутој бесједи, Епископ зворничко-тузлански господин Фотије благословио је данашње сабрање, те истакао да је литургијско сабрање и причешћивање примјер пуноће наше вјере.

''То је пут којим идемо. Христос, као Пут, Истина и Живот. Такође, то је пут који богати младић из данашње јеванђељске приче није успио или није желио да слиједи, него се уздао у богатство, односно вриједности  овога свијета. Сви који су се данас овдје сабрали и причестили, показали су да је Христос њихово највеће богатство и мјера по којој мјере.''

Овом приликом, Епископ је поклонио храму велику икону Пресвете Богородице за богородичин трон у храму, као и ручни престони крст.

У име вјерника парохије јањске, сабрата и саслужитеља оца Дражена, као и у своје лично име, протојереј-ставрофор Драган Пејчић захвалио је Епископу за дар и благослов и узвратио поклон, уручивши Епископу икону Господа Исуса Христа у спомен на прву посјету овом храму.

МАТЕРИЦЕ ЈАЊА ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ДАРОВИ