ЕПИСКОП ФОТИЈЕ О ЛИТИЈАМА И ЕВРОПРАЈДУ

„Ово је нова, Косовска битка , неко рече, хоће ли дуга Крст победити, и онда Срби другоме Богу следити, не Христу и Светом Сави, то све мора да се заборави, ради нове нормалности у којој се добро за зло а зло за добро прогласи“.

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије кроз стихове пјесме ''Литија'' описао је београдске литије којима црква и вјерници изражавају незадовољство поводом Европрајда који је најављен да ће бити организован у Србији.

„На литији за породицу, за достојанство човека, људи из народа, са крстовима у рукама и вером у погледима“, почиње владикина пјесма која је објављена на сајту Епархије зворничко-тузланске.

Епископ Фотије у стиховима указују на опасност Европрајда па се пита  хоће ли дуга побједити крст.

Призвавши Светог Саву, да благослови Србе, владика Фотије је поручио да Срби неће да буду робови.

„Ми смо твој род-род јуначки, заштити светосавску децу твоју од насртаја содомиста, који се давно одрекоше Бога Христа и својим адским боговима служе, одагнај их од рода свога Свети Саво, иконом Тројеручицом Србију прекрсти, од Косова, од Дечана-крстолико, на све стране, да Србима опет сунце гране“.

Владика Фотије, велики духовник,  поред свог огромног духовног рада у Српској православној цркви, познат је и по пјесмама које пише а у Српској православној цркви је члан Светог архијерејског синода.

Извор: Бијељина данас

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПЈЕСМЕ ЕВРОПРАЈД ЛГБТ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БЕСЈЕДЕ