ПРОСЛАВА ПЕДЕСЕТНИЦЕ У МАНАСТИРУ СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ У БИЈЕЉИНИ
По свој земљи изиђе глас њихов, и до крајева васељене, речи њихове. (Пс 18,5)
Прокимен апостола, глас 8.
Прокимен апостола, глас 8.
БИЈЕЉИНА – На велики Господњи празник Силаска Светог Духа на Апостоле – Педесетницу, 31. маја, Његово Високопреосвештенство Митрополит зворничко-тузлански господин Фотије молитвено је присуствовао Светој литургији у манастиру Светог Василија Острошког у Бијељини.
Свету литургију служио је протојереј Дражен Ракић, управник Информативне службе Епархије зворничко-тузланске, уз саслуживање протојереја Немање Ерака, секретара Епархије, и протођакона Ненада Новића.
У евхаристијском сабрању молитвено су учествовали и високопреподобна игуманија Матрона са сестринством, као и верни народ.
Празник Силаска Светог Духа на Апостоле, у народу познат и као Тројичиндан или Духови, представља рођендан Цркве Христове, јер су се на тај дан испунила обећања Спаситељева о доласку Духа Утешитеља. Кроз овај велики догађај, Божанска благодат је у пуноћи објављена свету, утемељивши новозаветну Цркву као заједницу Бога и човека.
Свету литургију служио је протојереј Дражен Ракић, управник Информативне службе Епархије зворничко-тузланске, уз саслуживање протојереја Немање Ерака, секретара Епархије, и протођакона Ненада Новића.
У евхаристијском сабрању молитвено су учествовали и високопреподобна игуманија Матрона са сестринством, као и верни народ.
Празник Силаска Светог Духа на Апостоле, у народу познат и као Тројичиндан или Духови, представља рођендан Цркве Христове, јер су се на тај дан испунила обећања Спаситељева о доласку Духа Утешитеља. Кроз овај велики догађај, Божанска благодат је у пуноћи објављена свету, утемељивши новозаветну Цркву као заједницу Бога и човека.
СИЛАЗАК СВЕТОГ ДУХА НА АПОСТОЛЕ ДУХОВИ ПЕДЕСЕТНИЦА МАНАСТИР СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ



