Одржан први сабор „ Поклоника манастира Хиландар“ у Пелагићеву

Последњих неколико година свештенство црквене општине Пелагићево и Обудовац са својим парохијанима одлазе на поклоничко путовање и поклоњење светињама манастира Хиландар.
Акатистом Пресветој Богородици Тројеручи, који су у цркви „Светог Пророка Илије“ у Пелагићеву служили свештеници: Драган Каиновић, Драган Тодоровић, Никола Пекић, Ненад Савић и Миодраг Каиновић, дана 12. новембра 2017. године почео је први сабор поклоника манастира Хиландар. Јавила се жеља да се сви поклоници једном годишње саберу и присјете светиња у које су одлазили.
Присутне је поздравио протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић, захваливши се свима који су те вечери били на сабору, истакавши величину духовности Хиландара.
            Предавање на тему „ Света Гора Атонска и Срби „ одржао је проф. др Мирко Сајловић, професор на катедри Историја Цркве на Православном  богословском факултету у Фочи, Универзитета у Источном Сарајеву. Професор Сајловић је у свом предавању говорио уопште о Светој Гори, са нагласком на историју манастира Хиландар.
Напослетку се присутнима обратио протојереј-ставрофор Драган Тодоровић из Обудовца, који је најавио да ће сабор ако Бог да, идуће  године бити организован у Обудовцу, са циљем да се још јаче повежу ова два посавска села.