ПРЕСЛАВА ХРАМА У ПИПЕРЦИМА

На празник Светог мученика Агатоника свечано је прослављена крсна слава старе Xришћанске заједнице и преслава храма у Пиперцима.

Свету Литургију су служили протојереј-ставрофор Славко Максимовић, протојереј-ставрофор Вујадин Станишић и јереји Александар Јефтић и Бојан Крстановић.

Послије заамвонове молитве свештеници су извршили обред молебног пјенија за почетак ђачког учења.

Светој Литургији и молебну су присуствовали учитељ и ђаци школе у Пиперцима, којих је само пет у три разреда, а у двије генерације није било уписаних ђака.

Након Свете Литургије услиједио је трократни опход око храма,  освећено је славско жито и пререзан славски колач.

Свечаности је кумовао Предраг Вуковић из Пипераца. Након свега уследила je заједничка трпеза љубави.

протојереј Данијел Пецић

СВЕТИ АГАТОНИК ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕСЛАВА ПИПЕРЦИ ВЈЕРОНАУКА