ПРЕСЛАВА ХРАМА СВЕТЕ ПЕТКЕ У ГРЧИЦИ

Радујући се у Господу, парохијани грчичке Црквене општине прославили су преславу свога храма- празник Свете преподобномученице Параскеве.

Преслава храма била је утолико свечанија јер је данашње славље било својеврсни јубилеј: осамнаестогодишњица од освећења ове светиње брчанског краја, препознатљиве из далека по своја два висока звоника.

Свету Литургију су служили свештеници: протојереј-ставрофор Миодраг Перић, архијерејски намјесник сиднејски, протојереј-ставрофор Милан Пајкановић, свештеник у пензији, протојереј-ставрофор Жељко Матић, старјешина храма Успења Пресвете Богородице у Брчком, јереј Бранко Ерић, парох бузекарски, уз саслужење ђакона при храму Свете Петке Бошка Максимовића и молитвено присуство протојереја-ставрофора Стокана Ћирковића и Ђорђа Симеуновића, свештеника у пензији причасних овом светом храму.

Протонамјесник Милорад Зарић, свештеник при овом светом храму, у својој бесједи захвалио се свима који се труде да ова светиња из године и годину изгледа све љепше, али и најавио велике радове на уређењу порте овог храма, како би се православни житељи брчанског краја окупљали у што љепшем простору и прослављали Оца нашег Небеског.

Чланови Црквеног одбора и свештенство овог светог храма по ломљењу славског колача приредили су агапу за све присутне вијернике.

Ђакон Бошко Максимовић

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА ПАРАСКЕВА ТРНОВА ПЕТКА ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕСЛАВА ГРЧИЦА