СЛАВА ХРАМА У МЕЂАШИМА

У уторак 26. јула свечано је прослављена слава Храма светог архангела Гаврила у Међашима.

Светом Божанственом Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Ристо Мирковић уз саслужење протојереја-ставрофора Јове Бановића(пароха парохије новодворовске), протојереја Ненада Ђурића(пароха парохије дворовске) и ђакона Светислава Пејчића (ђакона при храму Христовог васкрсења у Патковачи).

Велики број вјерујућег народа села Међаша и околине, а посебно дјеце узео је учешћа у овом молитвеном, духовном и славском сабрању. У току богослужења дјеца и вјерујући народ приступили су Светој тајни Причешћа.

Богослужењу и славској свечаности присуствовао је Градоначелник града Бијељине др Љубиша Петровић са сарадницима.

Послије Свете Литургије обављен је трократни опход око светога храма а потом се Литија упутила ка центру села гдје је код спомен обиљежја пострадалим српским јунацима у Одбрамбено-отаџбинском рату служен помен и положено цвијеће. Цвијеће су положили и помену присуствовали градоначелник Бијељине са сарадницима, те породице пострадалих, мјештани и кумови овогодишње славе.

По повратку Литије пред храмом су освећени славски дарови, крсни хљеб, жито и вино припремљени љубављу и пожртвовањем овогодишњих кумова славе, а све у славу и част Сабора светог архангела Гаврила.

Крсној слави храма ове године кумовали су достојни и доказани пријатељи и дјеца наше Цркве, Младен и Радмила Симић са својом породицом из Међаша који су кумство за наредну годину предали браћи Маловићима, Дарку и Давору из Међаша, а родом са Озрена.

Након молитвеног и духовног окрепљења приступило се трпези љубави коју су ове године припремили и послужили кумови храмовне славе уз несебичну помоћ одређеног броја благочестивих и добрих људи нашега села.

У току славског ручка свештеник Младен Пантић, парох међашанско-трњачански, поздравио је све присутне, те заблагодарио најприје свемогућем Господу и свима који су узели учешћа у овом свечаном духовном сабрању и слављу.

САБОР СВЕТОГ АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА ТРЊАЦИ МЕЂАШИ ХРАМОВНА СЛАВА ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ