СЛАВА ХРАМА У ГОРЊОЈ КОСТАЈНИЦИ

У славу Божију, а у част празника Преподобне мати Параскеве – Свете Петке, у недјељу 24.октобра љета Господњег 2021, храм посвећен овој великој светитељки, у Горњој Костајници код Добоја, прославио је крсну славу.

Евхаристијским сабрањем, на ком се сабрао велики број вјерника овога краја, началствовао је архијерејски намјесник добојски, протојереј-ставрофор Мирко Николић уз саслужење протојереја-ставрофора Јована Михајловића и ђаконаВладе Мојевића.

Пастирско слово окупљеном народу упутио је отац Јован говоривши на тему прочитаног јеванђеља.

Након Литургије обављен је трократни опход око светог храма, а затим су освештани славски колач и славско жито.

Кумови овогодишње славе била су господа Обрен Петровић, Сања Вулић и Младен Филиповић, док је за следећу годину кумство преузео господин Мирослав Јоргић.

Своју духовну паству поздравио је и честитао славу протонамјесник Златко Загорац, надлежни парох обавјестивши све присутне да је на храму Свете Петке у последњем периоду урађено много ствари попут замјене дотрајале столарије у куполи , унутрашњег и спољашњег уређења храма и живописа који ће ако Бог да следеће године у потпуности бити завршен.

Отац Златко се захвалио свима који су несебично помогли овај свети храм, те је позвао све  житеље овог села да уложе мало више труда и напора за своју цркву, те да помогну да се преостали радови приведу крају да би храм засијао у пуном сјају како и доликује једном Божијем дому.

У порти храма уприличена је славска трпеза љубави за све сабране за коју се побринуо прота Златко заједно са кумовима овогодишњег сабрања.

СВЕТА ПЕТКА ПАРАСКЕВА ХРАМОВНА СЛАВА ГОРЊА КОСТАЈНИЦА ОБРЕН ПЕТРОВИЋ