ЦРКВЕНУ ОПШТИНУ СТАНАРИ ПОСЈЕТИО АМБАСАДОР ГРЧКЕ У БИХ

Амбасадор Републике Грчке Његова Екселенција Димитриос Папандреу у понедељак, 27.09.2021. године о празнику Воздвижења посјетио је општину Станаре гдје је у организацији ЈУ ОШ „Десанка Максимовић“ одржано, по први пут, Грчко вече.

Амбасадор Папандреу са својом породицом и најближим сарадницима је посјетио и храм Христовог Васкрсења у Станарима гдје је одслужен акатист Светом Нектарију Егинском.

Том приликом свештенство храма Васрсења Господњег уручило је пригодне поклоне захваливши се у име наше Цркве на свим доброчинствима братског грчког народа.

Делегација грчке амбасаде је искористила ову прилику да поклонима у виду књижног фонда на грчком језику, обогате школску библиотеку.

У амфитеатру школе директор, Александар Ристић, поздравио је све присутне. Кратким уводом описан је пројекат који је осмишљен и реализован од стране ученика, који је овом приликом премијерно приказан. Представљен је видео прилог о дјеци који су боравили у Грчкој у период 1991-1995. Након завршеног видео прилога присутнима се обратио и амбасадор лично.

Након посјете Храму Христовог Васкрсења, званице су се упутиле у школско двориште гдје су ученици, чланови СПКД „Лазарица, припремили културни програм.

ГРЧКА СТАНАРИ