ПРЕСЛАВА ХРАМА У ПИПЕРЦИМА

На празник Светог мученика Агатоника свечано је прослављена крсна слава старе Xришћанске заједнице и преслава храма у Пиперцима.

Свету Литургију служили су, протојереји-ставрофори Славко Максимовић и Вујадин Станишић као и протонамјесник  Игор Шојић.

Након заамвонове молитве свештеници су извршили обред молебног пјенија за почетак ђачког учења,  односно почетак нове школске године.

Светој Литургији и молебну су присуствовали учитељ и директор школе као и  ђаци  школе у Пиперцима, којих је свега пет у три разреда, а у двије генерације уопште није било уписаних ђака.

Након Свете Литургије услиједио је трократни опход око храма, освећено је славско жито и пререзан славски колач.

Свечаности је кумовао Војин Ристић из Мртвице. Након свега, сви су сјели за заједничку трпезу љубави.

протонамјесник Данијел Пецић

СВЕТИ МУЧЕНИК АГАТОНИК ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА ПРЕСЛАВА ПИПЕРЦИ ВЈЕРОНАУКА