МОЛИТВА У БУЛЕТИЋУ

У Недељу Светих Отаца првог Васељенског сабора, у храму Свете Великомученице Марине у Булетићу служена је Света Литургија поводом пољске молитве.

Вјерни народ се заједно са својим свештеником, протонамјесником Милошем Јовићем парохом булетићким, помолио за духовни и сваки други напредак.

После молитве празник је употпуњен програмом КУД-а ''Беле раде''. А након игара уследио је свечани ручак, музика и народно весеље.

Враћање традиционалног саборног обиљежавања пољске молитве, које је до 1960-их обављано на њиви званој Поповине на чијем се једном дијелу парцеле данас налази храм почели смо 2014. године.

У првој години је било сабрано 15 домаћинстава то јесте педесетак вјерних, а данас се тај број попео на 76 домаћинстава и више стотина присутних вјерника. Уз молитву Господу нашем и призивање Његовог благослова, овде враћамо старе обичаје и не дамо да преци, који су исто ово богоугодно дјело чинили, оду у заборав.

Овим поводом смо даривали наше парохијане, који се баве пољопривредом и сточарством, скромним поклонима који ће им користити у њиховом труду.

До сада смо подијелили леђне прскалице за воћњаке, опрему за пчеларство, неколико колица, цријева за воду са моталицом, маказâ за воћарство, ручних алатâ (лопатâ, вилâ, косâ...).

НЕДЕЉА ОТАЦА ПРВОГ ВАСЕЉЕНСКОГ САБОРА ПОЉСКА МОЛИТВА БУЛЕТИЋ