ХРАМОВНА СЛАВА У ДОЊЕМ БРЕЗИКУ

Фото: Дејан Ђурковић - АртФото Брчко
Поводом храмовне славе Вазнесења Господњег-Спасовдана, Његово Преосвештенство Епископ зворничко- тузлански господин Фотије служио је свету архијерејску Литургију у храму Христа Спаситеља у Доњем Брезику.

Преосвећеном Епископу саслуживали су: протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, Архијерејски намјесник брчански, протојереј-ставрофор Славко Максимовић, свештеник у пензији, протојереј-ставрофор Перо Танацковић, парох модрички, протојереји-ставрофори Илија Филиповић и Жељко Матић, пароси брчански, јереј Драган Поповић, парох доњобрезички, протођакон Богдан Стјепановић и ђакон Александар Танацковић.

У својој надахнутој бесједи Преосвећени Владика поучио је вјерни народ о значају празника Вазнесења Христовог и потреби да човјек себе узвисује онако како се Христос са Маслинске горе узидигао Оцу своме Небеском. Да се уздижемо у Небеско Царство које је за праведнике. Да будемо у свјетлости која нас обасјава, бјежећи из таме која нас води у пропаст.

Владика је похвалио рад на уређењу храма и светосавског дома, са надом да се догодине овај велелепни храм и светосавски дом освештају у свој својој љепоти и величанствености.

Кум данашње славе био је проф. др. Милан Томић са својом породицом, док је за наредну годину част кумства преузео господин Зоран Благојевић из Брчком.

Молитвено је на Литургији присуствовао предсједник Скупштине Брчко Дистрикта господин Синиша Милић са народним послаником Срђаном Блажићем и координатором Владе Жељком Антићем.

јереј Драган Поповић, парох доњобрезички

ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ СПАСОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА ДОЊИ БРЕЗИК БРЧКО ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА