ГОДИШЊИ КОНЦЕРТ ''БОГОЉУБЉА''

Српско црквено пјевачко друштво ''Богољубље'' које дјелује при Саборном спомен-храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју, одржало је синоћ традиционални годишњи концерт у великој сали Центра за културу и образовање у Добоју.

Концерт је одржан поводом васкршњих празника, славе хора Светог апостола и јеванђелисте Јована Богослова као и десетогодишњице постојања овог црквеног пјевачког друштва.

Хор тренутно броји око 70 чланова а за десет година постојања овог хора кроз њега је прошло преко 200 чланова разних узраста од 16 до 70 година старости. Осим што пјева на Светој литургији у  недељне и празничне дане  у храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју, хор учествује на разним културним дешавањима не само у Добоју већ широм Републике Српске и остварио је запажене резултате.

На концерту су изведене композиције духовне и свјетовне хорске музике а за несебичну помоћ и подршку у раду овог хора уручена је захвалница градоначелнику града Добоја, господину Борису Јеринићу, коју је у његово име преузео замјеник градоначелника, господин Владо Марковић. Он је навео да овај концерт представља културно освјежење за град у околностима епидемиолошких мјера због вируса корона у протеклом периоду и захвалио се овом црквеном пјевачком друштву које је један од битнијих носилаца културног живота у Добоју.

Концерт је отворио духовник хора, протојереј-ставрофор Душко Недић који је похвалио рад хора у овим отежаним условима због епидемиолошких мјера, поздравио све присутне и захвалио се диригенту Љубици Тимановић.

Након одржаног концерта освећен је и пререзан славски колач поводом крсне славе хора Светог Јована Богослова а славски обред је обавио Архијерејски намјесник добојски, протојереј-ставрофор Мирко Николић.

Духовник СЦПД  „Богољубље“
протојереј-ставрофор Душко Недић