БИЈЕЉИНА: У ЦРКВИ СВ. ГЕОРГИЈА ПРОСЛАВЉЕНА ХРАМОВНА СЛАВА

Овогодишња прослава храмовне славе Светог великомученика Георгија - Ђурђиц у Бијељини, отпочела је празничним вечерњим богослужењем које је служио јереј Остоја Дикић.

На дан празника, свету литургију служио је протојереј-ставрофор Зоран Петровић, уз саслужење умировљених пароха протојерејâ-ставрофорâ Јове Јовића и Цвике Мојића те ђакона Дарка Алексића.

У својој бесједи отац Зоран Петровић је подсјетио на живот светог Георгија и на то како је овај светитељ доносио праве одлуке за свој духовни живот. Није се везао за оно што је земаљско него за оно што је непролазно и вјечно.

Послије заамвоне молитве пререзани су и славски колачи, а кум славе ове године је био господин Недељко Ћорић са својом породицом, који је за присутне вјернике припремио послужење испред храма у складу са тренутним епидемиолошким мјерама.

У име хора ''Свети Ђорђе'', који поје при овом храму, у обреду ломљења слвског колача учествовали су господин Младеј Јефимић и Андриана Спасојевић.

ПРЕНОС МОШТИЈУ СВЕТОГ ГЕОРГИЈА ЂУРЂИЦ ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТИ ГЕОРГИЈЕ БИЈЕЉИНА НЕДЕЉКО ЋОРИЋ