МРТВИЦА: ПРЕСЛУГА ХРАМА СВЕТОГ ПРОРОКА ИЛИЈЕ

У уторак 6.октобра 2020, када наша Црква прославља празник Зачећа светог Јована Крститеља и Претече, Црква у селу Мртвица је прославила своју преслугу.

Свету Литургију је служио јереј Бранко Ерић, парох бузекарачки.

Након одслужене свете Литургије, којој је присуствовало око 30-ак вјерника, и пригодне бесједе о. Бранка о значају и величини Јована Крститеља, приступило се и избору кума.

Ове године је кумовао Миодраг Дамјановић из Мртвице, а да кумује догодине јавио се Недељко Захарић, такође из Мртвице. Отац Бранко је освештао крсни хљеб и славско жито и преломио хљеб са овогодишњим кумом славља. Затим се прешло на лицитацију црквених барјака и икона и опход око храма.

Народ је прешао послије тога у светосавски дом гдје је о. Бранко благословио трпезу љубави.

Био је ово један диван дан за нашу парохију и нека би нам Свети Јован био на помоћи и у дану и у ноћи, ако Бог да.

Протојереј - ставрофор Драган Петровић

ЗАЧЕЋЕ СВЕТОГ ЈОВАНА КРСТИТЕЉА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЉ ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕСЛАВА МРТИЦА