ДВОРОВИ: СЛАВА ХОРА СВЕТИ КРАЉ ВЛАДИСЛАВ

Фото: Љубомир Самарџић
У навечерје празника, када наша света Црква почиње да обиљежава успомену на Светога краља Владислава Српскога, прослављена је слава истоименог хора, при Храму светог великомученика Прокопија у Дворовима код Бијељине.

Свечаност је почела вечерњим богослужењем којим је началствовао протојереј-ставрофор Јово Бановић уз саслужење протојереја-ставрофора Цвике Мојића, јереја Велислава Мишуре и протођакона Богдана Стјепановића.

По завршетку вечерње службе освештан је славски колач. Кум славе био је господин Миленко Зупур, иначе предсједник ЦО Дворови и предсједник црквеног хора "Свети краљ Владислав".

По освећењу славског колача, прото Јово честитао је славу и пожелио много успјеха свим члановима хора у будућем раду.

Током вечере, која је уприличена у Светосавском дому цркве у Дворовима, старјешина храма Светог великомученика Прокопија, протојереј Ненад Ђурић, обратио се присутнима са неколико ријечи честитајући славу.

Потом су чланови хора, руковођени диригентском палицом Наталије Ћурић, извели неколико композиција (Богородице Дјево, То се Господ уселио у ме, Пресвета Богородице спаси нас, Агиос о Теос, Бела Вило, Ситан камен) и наставили дружење у пријатној атмосфери.

КРСНА СЛАВА ХОР КРАЉ ВЛАДИСЛАВ ДВОРОВИ