МАНАСТИР ОЗРЕН: ПРАЗНИЧНО БДЕНИЈЕ УОЧИ ЦРКВЕНО-НАРОДНОГ САБОРА

Фото: Зоран Лукић
У четвртак, 27. августа 2020. године у Храму Светог Николаја Чудотворца на Озрену свечаним празничним бденијем са петохлебницом, којим је началствовао протосинђел Платон (Јовић), настојатељ манастира Ступље у Бањалучкој епархији, уз молитвено учешће архимандрита Гаврила, игумана ове древне немањићке светиње, отпочела је прослава црквено-народног сабора уочи празника Успења Пресвете Богородице.

Оцу Платону је саслуживало свештенством Епархије зворничко – тузланске које је за ову прилику дошло из више намјесништава.

Благољепију Свете службе допринело је и прелијепо појање са обе пјевнице храма за којима су били неки од најбољих појаца наше епархије.

Манастир Светог оца Николаја на Озрену обиљежава црквено-народни сабор - Успење Пресвете Богородице у присуству великог броја вјерника.

У складу са препорукама надлежних институција, вјерни народ је дошао на службу Божију али се не окупља на велики црквено-народни сабор како је то, иначе, традиција за Велику Госпојину код манастира на Озрену.

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА МАНАСТИР ОЗРЕН