ОБИЉЕЖЕНА ХРАМОВНА СЛАВА У МЕЗГРАЈИ КОД УГЉЕВИКА

У Мезграји, код Угљевика, данас је обиљежена храмовна слава - Пренос моштију светог првомученика и архиђакона Стефана у истоименој цркви.

Фото: Младен Василић

Старјешина храма протојереј-ставрофор Милан Топић честитао је свим парохијанима славу, те пожелио да овај светитељ увијек штити све вјернике и мјештане овог краја.

"Живимо у вријеме искушења и пандемије. Нека нас Свети Стефан сачува и да увијек будемо под његовим покровитељством", поручио је Топић.

Храмовној слави присуствовао је и начелник општине Василије Перић који је поглашен за добротвора овог храма, те је најавио још снажнију подршку СПЦ.

"Мезграја је рубно подручје, а у протеклом периоду потрудили смо се да обезбиједимо пристојне услове за живот. На овим просторима је наша православна вјера засијала у својој пуноћи још од средњег вијека од изградње Манастира Тавна који је вијековима духовно уточиште", рекао је Перић новинарима.

Служен је и парастос за осам погинулих мјештана, бораца Војске Републике Српске и три цивилне жртве рата из Мезграје.

Захвалнице за активно учешће и подршку животу ове парохије добила је Борачка организација Угљевика и заслужни појединци.

Текст и фото: Младен Василић

СВЕТИ СТЕФАН ХРАМОВНА СЛАВА УГЉЕВИК МЕЗГРАЈА ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ