ГАРЕВАЦ: МОЛИТВА У НЕДЈЕЉУ ПО СВЕТОМ ВАСИЛИЈУ ОСТРОШКОМ

У недјељу по Светом  Василију Острошком, 17. маја 2020. године, трећу годину заредом, парохијани гаревачки, са својим свештеницима, организовали су Литију кроз своје насеље и обиљежили молитву свога мјеста.

Свету Литургију служили су свештеници гаревачки Никола и Недељко Горановић уз присуство великог броја вјерника који су приступили Светом Причешћу.

Послије Свете Литургије вјерници су уз Крст, литије и иконе обавили трократни опход око храма, па су прочитане молитве за благосиљање љетине.

Након пољске молитве свештеници са вјерним народом кренули су у крсни вход гдје су обишли већи дио парохије.

Читане су молитве и Свето Јеванђеље на четири улаза у насеље, гдје смо се молили да Господ заштити све парохијане који живе на парохијама гаревачким, али и све оне који са добром намјером на парохије гаревачке буду долазили.

У току крсног входа у Мјесној заједници Модрича 5, свештеници су освјештали Крсни хљеб, кољиво и вино поводом славе МЗ Модрича 5. У Мјесној заједници свештенике и вјернике дочекали су чланови Савјета МЗ Модрича 5.

Послије крсног входа вјерници су се вратили до храма гдје су примили нафору те прешли у светосавски дом гдје су раније вјерници припремили послужење за све присутне.

Ово је била трећа Литија на парохијама гаревачким ове године.

Прва литија је била подршка браћи Србима у Црној Гори, када се на нивоу намјесништва организовала Литија, тада су свештеници и вјерни народ од Храма свете Петке кренули литијски до Модриче гдје су узели учешћа заједно са осталим свештеницима и народом.

Друга Литија је била у марту почетком вандредног стања када су свештеници са богословцима обишли цијело насеље са комбијем кадећи све улице и освећеном водом кропећи све домове.
Ово је била трећа Литија.

На крају можемо бити презадовољни, јер је велики број вјерника дошао да молитвено подржи и учествује у обиљежавању молитве парохијана гаревачких која се сваке године одржава у недјељу по Светом Василију Острошком.

Свети Василије Острошки Чудотворче моли Бога за нас !!!

Протонамјесник Никола Горановић

СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ ПОЉСКА МОЛИТВА ЛИТИЈА ГАРЕВАЦ КРСНИ ХОД