МАЛИ ВАСКРС - СЛАВА СПОМЕН-ХРАМА ВАСКРСЕЊА ГОСПОДЊЕГ У СТАНАРИМА

Торжествено, како и доликује празнику Васкрсења Христовог, данас је 26.априла 2020.године, прослављена храмовна слава у Станарима.

Свету Литургију служио је протојереј- ставрофор Станислав Рађен, старешина храма, уз саслужење јереја Радета Танацковића, пароха у Станарима и јеромонаха Максима (Илић), духовника манастира Нова Марча у Кливленду ( Епархија источноамеричка) а у присуству мањег броја вјерника, због новонастале ситуације изазване пандемијом корона вируса.

Након заамовне молитве, освештани су и благословени славски дарови.

Празничном бесједом обратио се прото Станислав, говорећи о празнику и изазовима са којима се сусрео цијели свијет, великим искушењем насталим од нове пошасти, поменутим вирусом.

Нажалост, ове године храмовна слава је обиљежена много скромније у односу на претходне године, али са великом надом да ће нам Васкрс донијети много боље и благословеније дане.

Поздравом Христос Васкрсе- Ваистину Васкрсе, окончано је Литургијско сабрање у овом величанственом храму.

теолог
Далибор Шушковић

COVID19 КОРОНА ВИРУС ПАНДЕМИЈА ВАСКРС МАЛИ ВАСКРС ТОМИНА НЕДЕЉА СЛАВА ХРАМА СТАНАРИ