Теслић: Светосавска академија и света литургија

Празник нашег духовног оца и просветитеља Светог Саве, свечано је дочекан и прослављен у парохијама теслићким. Тим поводом, у навечерје празника служено је велико вечерње, након чега, је у великој сали СПКД ''Просвјета'' Теслић, одржана свечана Светосавска академија. У организацији ове академије, поред свештеника теслићких, учешћа су узели: Светосавска омладинска заједница, СПКД ''Просвјета'' Теслић, и школска дјеца основних и средњих школа из Теслића.
Сутрадан, на сам дан празника, служена је Света Литургија у храмовима теслићким, у присуству великог броја школске дјеце која су  припремила пригодне рецитације и преко њих присутнима дочарали лик и дјело Светога Саве.
И у храмовима и у школама су освјештани славски хљебови и жито, те је славље настављено уз славску трпезу.
Молитвама Светог оца Саве,  Господе благослови народ Српски.