БИЈЕЉИНСКО АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО - БРАТСКИ САСТАНАК

Фото: Дражен Ракић
У сриједу друге недеље Часног поста, 11. марта 2020, на дан успомене Преподобног Прокопија Декаполита и преподобног Талалеја, свештенство Архијерејског намјесништва бијељинског сабрало се на братски састанак, који је ове године одржан у Амајлијама.

Литургијом Пређеосвећених дарова, у храму Пресвете Тројице, началствовао је протојереј-ставрофор Драган Пејчић, старјешина Саборног храма у Бијељини, а саслуживали су протојереј-ставрофор Јово Бановић, протонамјесник Зоран Михајловић и ђакон Дарко Алексић. За пјевницом су пјевали присутни свештеници.

На Литургији свештенство је приступило светој тајни исповијести коју је обавио духовник протојереј-ставрофор Теодор Станишић, након чега се свештенство, као и присутни вјерни народ, причестило примивши тијело и Крв Господа Исуса Христа.

Радни дио братског састанка, који је протекао у духу братске слоге и разумијевања, водио је архијерејски намјесник бијељински, протојереј-ставрофор Љубо Богдановић, у сали светосавског дома.

Поднијети су извјештаји Епархијског пензионог фонда и Фонда солидарности, а разговарало се и о текућим питањима и проблемима са којим се сусреће свештенство намјесништва бијељинског у својој свакодневној пастирској дјелатности.

Вођени хришћанском и братском љубављу на крају састанка су донесени закључци којих ће се убудуће сви свештеници придржавати како би владала једнообразност у цијелом намјесништву.

Братски састанак је завршен уз пригодну трпезу љубави коју је припремио надлежни свештеник и домаћин јереј Зоран Радуловић.

Јереј Дражен Ракић

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО БИЈЕЉИНСКО АМАЈЛИЈЕ