БОГОЈАВЉЕЊЕ У БРОДУ

Празник Богојављења свечано је прослављен у Броду служењем свете Литургије у храму Покрова Пресвете Богородице.

Свету Литургију служио је старјешина храма, протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић уз саслужење јереја Бранка Јокића и ђакона Горана Марјановића.

Мноштво вјерног народа узело је учешћа у светој Чаши причестивши се Тајнама Христовим.

По завршетку Свете литургије услиједила је свечана Литија, по први пут у нашем граду, до Савске обале гдје је извршен чин Великог освећења воде на ријеци Сави.

Након освећења воде услиједило је пливање за Часни крст у којем је учешће узело двадесет и један пливач.

Ове године први до Часног крста допливао је Његош Ђукић из Брода.

Црквена општина Брод је побједнику уручила златни дукат, дар златаре ,,Голд” из Брода.

Начелник Општине Брод, господин Илија Јовичић, побједнику је уручио златни крст док су сви пливачи даровани са сребрним крстом и признањима за учешће.

Коло српских сестара даровало је за прва три пливача ручно везене крстове у раму.

Богојављенско пливање за Часни крст се у Броду одржава од 2014.године у организацији Црквене општине Брод, Општине Брод и Туристичке организације Општине Брод.

ђакон Горан Марјановић