ДВОРОВИ: СЛАВА ХОРА ''СВЕТИ КРАЉ ВЛАДИСЛАВ''

У понедјељак, 07. октобра, када наша света Црква обиљежава свету успомену на Светога краља Владислава Српскога, прослављена је слава хора ''Свети краљ Владислав'' при храму Светог великомученика Прокопија у Дворовима.

Свечаност је почела светом Литургијом којом је началствовао протојереј-ставрофор Милан Ивановић, свештеник у пензији.

У вечерњим часовима служено је вечерње богослужење и освећење славског колача. Славски колач освештао је протојереј-ставрофор Јово Бановић, парох новодворовски, уз саслужење свештеника дворовске прве и друге парохије протојерејâ Ненада Ђурића и Јована Ивановића, те ђакона Велислава Мишуре.

Кума славе била је Наталија Ђурић, ученица средње музичке школе, која је и диригент обновљеног хора "Свети краљ Владислав".

По освећењу славског колача, прото Јово честитао је славу и пожелио много успјеха у будућем раду.

На крају молитве уприличено је послужење за госте и чланове хора.

Нека овај нови почетак рада хора " Свети краљ Владислав" буде благословен, да Свети Краљ патрон хора, окупља и старе и нове чланове, да кроз молитву и пјесму прослављамо име  Божије.