ОСВЕЋЕЊЕ ЗВОНА И КРСТОВА У ГОРЊЕМ РАКОВЦУ

На дан успомене на Светог великомученика Никиту, 28. септембра 2019. године, по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, свету архијерејску Литургију у Храму Рођења Пресвете Богородице у Горњем Раковцу (парохија маглајска), служио је Његово Преосвештенство Господин Константин,уз саслужење протојереја-ставрофора Радојице Ћетковића, архијерејског намјесника дервентског, протонамјесника Зорана Панића, пароха у Падинској Скели, те протођакона Славољуба Милошевића.

Овом приликом Преосвећени Владика Константин обавио је чин освећења часних крстова и звона овог светог храма.

Светој Литургији и овом несвакидашњем догађају, у овом опустјелом, ратом разореном селу, присуствовало је око 800 некадашњих житеља овог села и гостију.

Након Литургије, за све присутне, уприличена је трпеза љубави и народно весеље.

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА ГОРЊИ РАКОВАЦ МАГЛАЈ ОСВЕЋЕЊЕ ЕПИСКОП КОНСТАНТИН