ХРАМОВНА СЛАВА У КОРЕНИТИ

На празник Свете преподобномученице Петке Параскеве, у народу познате као Трнове Петке, свечано је прослављена крсна слава храма у Коренити.

Свету Литургију су служили протојереји-ставрофори Славко Максимовић и Неђо Зарић, протонамјесник Дарко Перић те јереји Срђан Васиљевић и Игор Шојић.

Након свете Литургије услиједио је трократни опход око храма, а служен је и парастос уз полагање вијенаца, код споменика погинулим борцима из последњег Одбрамбено-отаџбинског рата, који се налази у порти храма, као и парастос код споменика, који се налази у непосредној близини храма, жртвама Другог свјетског рата. По завршетку парастоса освећено је славско жито и пререзан славски колач.

Свечаности је кумовао Ђоко Михајловић из Горње Буковице.

Напослијетку, услиједио је културно умјетнички програм који је извео КУД ''Рудар'' из Угљевика.

У саставу прославе организована је и хуманитарна акција добровољног даривања крви, којој су се многи одазвали, и даривали крв. Овом акцијом руководила су стручна лица из Дома здравља Бијељина.

Након свега уследила је заједничка трпеза љубави уз народно весеље.