СЛАВА ХРАМА У КОЗИЛИМА (БЛАТНИЦА)

Вјерници парохија теслићких који су поријеклом из Козила (парохија блатничка) посјетили су у уторак, 30. јула т.г. на дан свете великомученице Огњене Марине згаришта својих кућа, гробове својих предака и заједно присуствовали молитвеном сабрању код незавршеног Храма свете великомученице Огњене Марине у Козилима.

Градња овог храма отпочела је 1990. године а прекинута током рата када је српски народ протјеран са ових простора. Храм је опљачкан, бакарни кровопокривач је скинут и однешен заједно са звоном и каменим подом.

Тек 2000. године Козилари су почели поново долазити овој светињи у настојању да је поправе и заврше. Од тог времена до данас постављен је нови кров, нова столарија и унутрашњост храма је омалтерисана.

Овогодишње сабрање окупило је велики број вјерника који су заједнички припремили трпезу након што је у храму пререзан крсни хљеб и освјештано славско жито. У лијепом дружењу дошло се до заједничког става да се уз подршку добрих људи ова светиња чим прије заврши и комлетира како би се могло организовати њено освећење.

Јереј Младен Јурошевић

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА МАРИНА ОГЊЕНА МАРИЈА ХРАМОВНА СЛАВА БЛАТНИЦА КОЗИЛА