ХРАМОВНА СЛАВА У МЕЂАШИМА

У петка, 26.јула, Храм светог архангела Гаврила у Међашима је прославио крсну славу.

Свету Литургију служили су протојереј-ставрофор у пензији Ристо Мирковић, протонамјесник Синиша Пајкановић, парох љељеначки и јереј Стефан Ераковић.

Након Литургије, на којој су појали свештеници из сусједних парохија, отац Стефан поучио је присутни вјерни народ пригодном бесједом.

У славу и част Светог архангела Гаврила учињен је и трократни опход око светога храма након чега се Литија упутила ка центру села у Липице гдје је служен помен за једанаест бораца из села Међаша погинулих у Одбрамбено отаџбинском рату.

По повратку Литије освештан је и преломљен славски колач и жито са кумовима славе, Жарком и Славицом Ђорђић.

За идућу годину, кумство славе заједнички су преузели Добривоје Милановић и Милутин Лазић.

Послије духовног и молитвеног окријепљења сви су прешли за трпезу љубави, у току које се парохијски свештеник, јереј Младен Пантић, захвалио свештенству, кумовима и вјерном народу на заједнички узнесеним молитвама Богу живоме, те на прилозима и труду којим вијерни народ заједнички са својим свештеником довршава изградњу храма.

САБОР СВЕТОГ АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА ХРАМОВНА СЛАВА ТРЊАЦИ МЕЂАШИ