САМАРЕВАЦ: ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ

Прослава Светог Саве је започела светом Литургијом коју је служио протојереј-ставрофор Драган Петровић. Након одслужене Литургије о. Драган је рекао пар лијепих занимљивости из живота Светог Саве. Затим је обављен опход око храма, а након тога и на ломљење славскога колача.

Ове године кума славља је била Душанка Симеуновић из Самаревца, која може служити за примјер свима јер је својим личним трудом, радом и жртвом сама сакупила новац да прослави славу, Светога оца Саву. Она има само 21 годину и била је пуна среће због части да кумује. Њен дјед је радио на цркви у Самаревцу, био дугогодишњи предсједник ЦО, и читава породица Симеуновић је заиста увијек ту за своју цркву, а ево Богу хвала традицију преносе и на млађе.

Кума је приложила и пакетиће за дјецу која су рецитовала, а која се томе посебно радују.

Отац  Драган је затим подијелио нафору  а онда су сви прешли у Светосавски дом за трпезу љубави коју је припремила кума Душанка.

Нека би нам Свети Сава помогао да и ми будемо уз своју цркву као млада Душанка и ако Бог да још оваквих лијепих догађаја да прослављамо у Самаревцу.

Протојереј-ставрофор Драган Петровић