Слава храма у Новом Насељу (Дервента)

Фото: Никола Кулага

Парохијани из Новог Насеља и околине окупили су се да прославе празник Преображења Господњег. Било је и оних који су дуг пут прешли да би данас били баш у Новом Насељу, што говори да ово мјесто богослужења све више прираста срцима вјерних. Поред духовности која се осјећа на овом мјесту, људе привлачи и радост и полет који овдје не јењавају. Свега пар година уназад, слава је прослављана под шатором а данас је служено у скоро довршеном храму, који поред своје умјетничке љепоте има и функционалну, наиме акустичност, која на оваквим сабрањима долази до пуног израза.

Литургијом је началствовао игуман Симеон из Доње Бишње, а саслуживали су свештеници: Драган Каиновић, Бојан Митрић, Синиша Максимовић и Бранислав Тодоровић.

Домаћа пјевница била је потпомогнута драгим гостима: теологом Младеном Живанићем и професорицама Мирјаном Зечевић и Милијаном Жунић.

Након причешћа и отпуста, игуман је бесједио о смислу празника и значају Божије благодати за хришћане.

Затим је услиједила Литија и резање славског колача, који су припремили овогодишњи кумови Стана и Сретко Јевтић, који су поставили и трпезу за све присутне.

Након богослужбеног дијела,  услиједио је културно-умјетнички програм, организован уз помоћ Кола српских сестара у току којег су наступили рецитатори и пјевачка група.

Културно-умјетничком програму присуствовао је министар здравља г. Драган Богданић, начелник општине Дервента и велики приложник г. Перо Ђурић.

Празнично весеље завршено је колом, а сви присутни су умољени да идуће недеље на истом мјесту дочекају Епископа Фотија, који ће служити прву архијерејску Литургију у новоизграђеном храму.

ПРЕОБРАЖЕЊЕ ГОСПОДЊЕ ХРАМОВНА СЛАВА ДЕРВЕНТА ДЕРВЕНТА НОВО НАСЕЉЕ МИНИСТАР ДРАГАН БОГДАНИЋ ГРАДОНАЧЕЛНИК