Освећење цркве на гробљу у Горњем Брезику (Парохија поточарско брезичка)

У суботу, уочи празника Светих апостола Вартоломеја и Варнаве, Његово Преосвештенство умировљени Епископ средњоевропски г. Константин освештао је, по благослову надлежног Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, новоподигнути Храм Светих апостола Вартоломеја и Варнаве у Горњем Брезику.

Епископу су саслуживали протојереј - ставрофор Драган Ћирковић, архијерејски намјесник брчански и протојереј Драган Јездић.

Кумови новоподигнутог храма су били Цвијан и Стефан Антић из Горњег Брезика, кума иконостаса је Душанка Никић из Поточара, а кума звона је Иванка Антић из Горњег Брезика.

Овом приликом по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија одликован је г. Радослав Богићевић из Поточара – новоустановљеним орденом Светог краља Драгутина, док су епископским захвалницама одликовани г. Жељко Антић и г. Ненад Којић обојица из Горњег Брезика.

По завршетку освећења новоподигнутог храма уприличена трпеза љубави за све присутне.

протојереј-ставрофор Александар Михајловић

ОСВЕЋЕЊЕ ЕПИСКОП КОНСТАНТИН ГОРЊИ БРЕЗИК ПОТОЧАРИ ОРДЕН