ПРОСЛАВА СВЕТОГ ПРОРОКА ЈЕРЕМИЈЕ У РОЖЊУ

Фото: Нови глас
У Рожњу на Мајевици обиљежена је слава манастира – Свети пророк Јеремија уз присуство великог броја вјерника.

Литургију је служио протојереј-ставрофор Неђо Зарић, парох тобутски уз саслужење више свештеника из Епархије зворничко-тузланске.

Извршен је трократни опход око храма, служени су парастоси страдалим мјештанима у Другом свјетском рату и погинулим борцима у Одбрамбено-отаџбинском рату.

Славски колач је сломљен са кумовима славе Душаном Шарчевићем из Новог Сада, Тадијом Врбићем из Загреба и Љубомиром Изворњаком из Теслића.

Обиљежавању славе су присуствовали начелник општине Лопаре Радо Савић, делегат из реда српског народа у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Желимир Нешковић, представници Општинске борачке организације Лопаре и други гости.

„Крсна слава манастира је окупила много народа, око 500 до 600 душа, упркос лошем времену. Изабран је и кум за наредну годину у лику шестогодишњег дјечака Уроша Изворњака”, рекао је надлежни свештеник манастира и парох прибојски Зоран Илић.

Начелник општине Лопаре је изразио задовољство окупљањем великог броја Мајевичана на манастирској слави у Рожњу.

“Да би све ово било како треба морамо урадити и пут до манастира. У договору са нашим свештеницима сам предложио да се за наредне васкршње покладе организује у Лопарама, од стране локалне заједнице, донаторска вечера за прикупљање средстава за изградњу пута до манастира”, навео је Савић.

Извор: Нови Глас

СВЕТИ ПРОРОК ЈЕРЕМИЈА ХРАМОВНА СЛАВА МАНАСТИР РОЖАЊ ЛОПАРЕ РАДО САВИЋ