ХРАМОВНА СЛАВА У СТАНАРИМА

У Томину недељу, храм Васкрсења Господњег и општина Станари прославили су традиционално своју славу.

Славље је отпочело светом Литургијом којом је началствовао високопреподобни архимандрит Гаврило, игуман Манастира Озрен уз саслуживање протојерејâ-ставрофорâ Мирка Николића, Станислава Рађена, Драгана Пејчића, Споменка Грујића, протојереја Радета Танацковића, протонамјесника Бранислава Пејчића, Душана Грујића и ђакона Владе Мојовића. Велики број парохијана и становника општине Станари окупио се тога дана у храму.

Након Литургије уследио је опход око храма. Кум за ову али и следећу годину је господин Радојица Ћелић начелник општине Станари.

На славу су стигли и гости из Србије, господин Александар Ђедовац директор Фонда за избегла и расељена лица и сарадњу са Србима у региону из Новог Сада, као и представнике из Тополе.

Након резања славског колача уследила је трпеза љубави за све присутне!

ХРИСТОС ВАСКРСЕ - ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!

ТОМИНА НЕДЕЉА ХРАМОВНА СЛАВА СТАНАРИ НАЧЕЛНИК РАДОЈИЦА ЋЕЛИЋ