ТЕСЛИЋ - ВАСКРС И САБОР НА КРСТОВОЈ ГОРИ

"Ево дана који створи Господ, радујмо се и веселимо се у њему" (Пс. 117, 24)

Прослављање Празника над празницима, Васкрсења Господњег у храму Светог пророка Илије у Теслићу почело је торжествено служењем Свете Литургије.

Литургијом је началствовао протојереј ставрофор Маринко Јокић, уз саслужење свештеника овог храма протојереја ставрофора Чеде Готовца, протојереја ставрофора Недељка Анђелића и ђакона Стефана Клисарића. Учешће на Светој Литургији, а нарочито учешће у примању Спасоносног Тијела и Крви Христове узео је велики број вјерника.

Прочитана је Васкршња посланица Његове Светости Патријарха српског Порфирија, а у наставку су освећења васкршња јаја и извршен је опход око храма.

На Васкршњи понедељак је настављена радост Свијетлог Васкрсења Христовог. Наиме, на Крстовој гори код Теслића служена је Света Литургија, а у наставку је на овом мјесту први пут одржан Васкршњи сабор.

Литургијом је началствовао протојереј ставрофор Недељко Анђелић, уз саслужење свештеника протојереја ставрофора Чеде Готовца и ђакона Стефана Клисарића.

Овај дан је увеличао велики број дјеце која су се такмичила у разним дисциплинама са васкршњим јајима. Такође је припремљена трпеза љубави од стране вјерника овог краја.

вјероучитељ Љубиша Савић

ВАСКРС ТЕСЛИЋ СВЕТИ ПРОРОК ИЛИЈА КРСТОВА ГОРА