ТЕСЛИЋ - РАДОСТ ВАСКРСЕЊА ХРИСТОВОГ У ХРАМУ ПРЕСВЕТЕ ТРОЈИЦЕ (ВИДЕО)

Васкрсење Твоје Христе Спасе
Анђели поју на небеси,
И нас на земљи удостој
Чистим срцем Тебе славити!

Фото: СНИМАК ЕКРАНА
Празник Васкрсења Христовог свечано је дочекан и прослављен у теслићком храму Пресвете Тројице.

Овај свети дан, којим прелазимо из смрти у живот, наша нада  и смисао, окупио је мноштво вјерника, са којима смо заједно клицали ријечи хвале, те Господу на освећење принјели сами себе и једни друге, пјевајући побједну пјесму: Христос васкрсе из мртвих, смрћу смрт уништи и свима у гробовима живот дарова!

Васкршњу посланицу Његове Светости Патријарха српског Господина Порфирија, прочитао је Архијерејски намјесник теслићки протојереј-ставрофор Миладин Вуковић.

Благословом Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија,  уочи Празника посјећене су дежурне службе у Теслићу и уручени им дарови, како би сви који се брину за нашу заједницу, достојно дочекали овај Свети Дан.

Христос Васкрсе! Ваистину Васкрсе!

ђакон Александар Митровић

ВАСКРС ВЕЛИКИ ПЕТАК ВЕЛИКА СУБОТА ТЕСЛИЋ