ЛИТИЈА НА ВРБИЦУ У МОДРИЧИ

У навечерје великог празника, Христовог уласка у Јерусалим, у модричком храму Успења Пресвете Богородице вечерње богослужење је служио протојереј-ставрофор Војко Стевановић, уз саслужење свештенства архијерејског намјесништва модричко-градачачког.

Након вечерње службе освећене су врбове гранчице, а затим је вјерни народ кренуо у Литију улицама града, предвођен архијерејским намјесником модричко-градачачким протојерејем Ненадом Тојићем.

Овај молитвени ход посебно су уљепшала многобројна дјеца која су узела учешћа у празничној радости, носећи у рукама иконе, врбове гранчице и звончиће.

Свештена нит празничне Литије провукла се улицама Модриче носећи иконе и црквене барјаке, приносећи мирисни кад и упућујући молитве Господу, кличући:

У опште Васкрсење уверавајући нас прије Твог страдања,
из мртвих си подигао Лазара, Христе Боже.
Због тога и ми, као дјеца, носећи знаке побједе,
Теби, побједиоцу смрти, кличемо:
Осана на висинама,
нека је благословен Онај који долази у име Господње!
(Тропар, глас 1.)

Ђакон Александар Стевановић