БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА УГЉЕВИЧКО-ЈАЊСКОГ

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија одржано је годишње сабрање, исповијест и радни састанак свештенства Архијерејског намјесништва угљевичко-јањског.

Сабрање је ове године одржано у парохији сувопољској, у храму Вазнесења Господњег.

Светом литургијом Пређеосвећених дарова началствовао је архимандрит Николај (Јовић), уз саслужење протонамјесника Срђана Васиљевића и ђакона Немање Марковића.

Свету тајну исповијести свештенства обавио je протојереј-ставрофор Мићо Пајкановић, умировљени парох угљевички.

Парох горњозабрђски протонамјесник Срђан Васиљевић је поучио присутне, нагласивши да је вријеме Свете Четрдесетнице онај десетак године, који треба да посебно принесемо Богу, учећи се посту и молитви, како бисмо научили живјети у Христу и остало вријеме у години.

По заврштеку богослужења, услиједио је радни састанак, којим је предсједавао архијерејски намјесник протојереј Александар Тешић, у име Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, те је пренио благослове и свештенике упознао са најважнијим текућим питањима из парохијског живота.

​протојереј Миладин Кршић

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО УГЉЕВИЧКО-ЈАЊСКО СУВО ПОЉЕ